Nowość w ofercie - oleje firmy Fuchs,dobierz olej do swojej maszyny:

Oleje Fuchs

W naszym sklepie mogą Państwo płacić kartami płatniczymi.

Wersje językowe
Producenci
O firmie

BIMA to firma rodzinna założona 8 lipca 1997 roku przez Krzysztofa Biziorka. Początkowo firma zajmowała się sprowadzeniem oraz sprzedażą używanych maszyn rolniczych i budowlanych z różnych krajów dzisiejszej Unii Europejskiej, głównie z Niemiec, Danii, Holandii, Belgii oraz Francji.

Na początku działalności oferta firmy skupiała się głównie na dużych maszynach rolniczych, takich jak kombajny zbożowe, buraczane, ziemniaczane, prasy, a także mniejszym sprzęcie uprawowym i siewnym. Jednak w kolejnych latach , aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów asortyment firmy został rozszerzony o ciągniki rolnicze, koparki i ładowarki.

W roku 2001 firma BIMA uruchomiła warsztat, który specjalizował się w naprawach ciągników rolniczych zachodnich marek: Renault, Claas, Massey Ferguson, John Deere, Case IH, Deutz, Fendt. Warsztat oferował profesjonalne remonty skrzyń biegów, przednich mostów, hydrauliki, podnośników oraz silników.

Jednym z głównych obszarów specjalizacji warsztatu były naprawy przekładni ciągników. Naprawiano zarówno skrzynie biegów o konstrukcji opartej na zsynchronizowanych biegach i przełożeniach (takie jak biegi pełzające, rewers, zakresy prędkości), które były przełączane ręcznie, jak również skrzynie biegów z półbiegami i przełożeniami przełączanymi pod obciążeniem, np. Speedshift, Dynashift, Dyna-4, Dyna-6, DynaVT, Powershift, PowerShutle, QUADRISHIFT, HEXASHIFT.

Firma BIMA w 2010 roku otworzyła sklep z częściami zamiennymi do ciągników i maszyn rolniczych. Dzięki pasji, zaangażowaniu oraz wiedzy zdobytej przy prowadzeniu remontów ciągników sklep szybko zyskał popularność i dynamicznie się rozwijał.

Wkrótce potencjał sklepu BIMA został zauważony przez hurtowników z Polski i Europy Zachodniej, takich jak Granit, Kramp, Bepco, Vapormatic i Sparex, którzy zaproponowali współpracę i partnerstwo. To był ważny moment w rozwoju firmy.

Kolejnym kamieniem milowym był rok 2016, kiedy to firma BIMA otworzyła swój sklep internetowy, co umożliwiło obsługę klientów nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Zyskując zaufanie klientów, firma nawiązała kontakty z producentami i dostawcami na całym świecie, poszerzając tym samym zakres swojej działalności.

W 2021 roku firma BIMA podjęła decyzję o zamknięciu warsztatu. Miało to na celu zapewnienie większej przestrzeni magazynowej dla sklepu. Dzięki dodatkowej przestrzeni sklep mógł znacznie poszerzyć swój asortyment i zwiększyć liczbę przetwarzanych zamówień.

Obecnie firma BIMA jest wiodącym dostawcą części do maszyn rolniczych na rynku. Obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i większe przedsiębiorstwa rolnicze. Jej renoma opiera się na wysokiej jakości produktów, profesjonalnej obsłudze klienta i szybkiej dostawie.

Historia firmy BIMA opiera się na duchu przedsiębiorczości, odwadze w przełamywaniu barier oraz zaangażowaniu wszystkich pracowników. Firma zawdzięcza swoją obecną pozycję w dużej mierze klientom, którzy od samego początku obdarzyli ją zaufaniem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej oraz do odwiedzenia naszej firmy osobiście. Mamy nadzieję, że nasza współpraca okaże się owocna.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium